Policia serbe hyn në Kosovë, gjithë bota i pa, vetëm policia e Agim Veliut...

Kastrati: Hyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë është kërcënim Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, e ka quajtur shqetësues veprimin e hyrjes në Karaçevë të xhandarmërisë...

Rrim shtrembët, e folim drejtë: Albin Aga po kthehet shpejt në Qeveri!

Po rrim shtrembêt e folim drejtë! Dy fatkeqesi në vitin 2020 i kanë ndodhur REPUBLIKËS SË KOSOVËS! E para, ku prapaganda reklamuese për ta...

Vuçiq: Projektligji për UÇK-në, vazhdim i ngacmimit ndaj serbëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Projektligji për vlerat e luftës së UÇK-së, ndalon mendimin ndryshe dhe paraqet vazhdim të ngacmimeve ndaj...

Ramiz Lladrovci shtrihet në spital për shkak të COVID-19

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dy ditë që është shtrirë në spital. Ai pas infektimit me COVID-19, është dashur të hospitalizohet, njofton...

Shqiptari djeg shtëpinë duke përgatitur propozimin romantik për të dashurën serbe (Foto)

Albert Ndreu kaloi dy javë duke menduar propozimin e tij pasi bleu një unazë për të dashurën, Valerija Madevic. 26-vjeçari me origjinë shqiptare që...

Bullgari, policia largon tendat dhe arreston 12 protestues

Policia bullgare mëngjesin e sotëm ka larguar tendat e demonstrantëve nga tre pika kryesore kontrolluese në sheshin e Sofjes që bllokon trafikun, ndërsa më...

Kosnett: Në përpjekje për të nderuar UÇK-në, mos e minoni trashëgiminë e saj të...

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Philip Kosnett, në një shkrim të tijin autorial të publikuar në faqen e Ambasadës së SHBA-së ka shprehur qëndrimet...

Kosovë, 3.908 raste aktive me Covid-19

Që nga 22 marsi kur edhe u regjistrua vdekja e parë si shkak i infektimit me virusin korona në Kosovë, deri tani numri i...

Mali i Zi me vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në listën “e verdhë” të rrezikshmërisë...

Hoxhë Zejneli nga Çamëria që e ndërtoi shkollën afër xhamisë

Molla Zejneli i Biri i Molla Azos (Hamzës) nga Fshati Mazreku i Çamërisë. Lindi në Mazrek me 1905 dhe ndroj jetë në Margëliç të Patosit...

Opinione