Zekiri, vajza dhe bashkëshortja e tij preken nga koronavirusi

Nenkryetari i LSDM-se dhe ish deputeti i kesaj partie, Muhamed Zekiri, ka rezultuar pozitiv ne testin per Covid-19, shkruan gazeta LAJM. Permes nje njoftimi...

Ministria e Shëndetësisë: 62 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë shenuar 62 raste të reja të infektuar me Koronavirus. Numri më i madh janë...

Ambasadori francez Timonie: Dëshira jonë është të mbahen zgjedhje sa më shpejtë!

Diplomatët evropian kanë nevojë për bashkëbisedues. Ju nevojitet bashkëbisedues legjitim, por edhe administratë funksionale e cila ngushtë do të veprojë me pushtetin politik legjitim...

Shkollat e mesme me protokoll të veçantë për regjistrimin e nxënësve

Ministria e Arsimit ka publikuar protokollin për regjistrimin e nxënësve të shkollave të mesme. Regjistrimi i nxënësve në shkollë të mesme të realizohet gjatë periudhës...

Ja protokolli për realizimin e provimeve

Dhënia e provimeve në hapësirat e institucioneve të arsimit të lartë (publike dhe private), (në tekstin vijues: institucione të arsimit të lartë) kryhet sipas...

Spasovski: 5 korriku, data e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve

Pas vazhdimit të gjendjes së jashtëzakonshme, Oliver Spasovski në cilësinë e nënkryetarit të LSDM-së dhe bartësit të listës në Njësinë Zgjedhore numër 2, sot...

Sot shënohet Dita Botërore Pa Duhan

Çdo vit në 31 maj, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe partnerët organizojnë Ditën Botërore pa Duhan. Qëllimi i kësaj dite është rritja e ndërgjegjësimit...

MPB: 673 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë shtetin 91 personave u është dhënë vendimi për izolim derisa 78 të tjerë kanë firmosur vendim për vetizolim. Nga...

Fillon gjendja e katërt e jashtëzakonshme në vend

Numri i rritur i të infektuarve dhe të vdekurve nga koronavirusi është shkaku kryesor për gjendjen e katërt të jashtëzakonshme që e shpalli presidenti...

Moti me vranësira, temperatura deri më 24 gradë

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të...