Ziadin Sela takohet me shokët e Hazbi Likës – FOTO

Hazbi Lika, një nga themeluesit e BDI-së, i cili gjithmonë ka pasur një karrierë të bujshme politike në këtë parti me poste të shumta,...

Edhe dy raste të reja me koronavirus në komunën e Likovës

- APEL ( LUTJE ) PËR TË DISATËN HERË. - Numri i të prekurve nga Corona Virusi Covid 19 në komunën tonë, sot është plus...

Ilire Dauti: Mbështetja financiare për bizneset të përdoret për qëllime saktë të përcaktuara

Ilire Dauti nga Departamenti ekonomik i Aleancës për Shqiptarët në konferencën e sotme për shtyp theksoi që qeveria harxhon energjinë më tepër për interpretim...

“Çmenden” shkupjanët pas heqjes së kufizimeve, aheng mbi tavolina! (Foto)

Mesa duket u kishte munguar shumë argëtimi dhe festat kolektive në lokale nate shkupjanëve. Në një lokal të njohur në Shkup, askush nuk i...

Maqedonia, lidere për dezinformata për Kovid-19

Facebook ka zbuluar “industri lajmesh të rreme” në Maqedoni dhe Filipine që kanë përhapur dezinformata në lidhje me virusin korona Në faqet dhe grupet...

ASH: Mbështetja financiare për bizneset të përdoret për qëllime saktë të përcaktuara

Të nderuar përfaqësues të mediave, të nderuar qytetarë, i nderuar komunitet i biznesit! Ju tanimë e dini që përderisa qeveria harxhon energjinë më tepër për...

Qeveria miratoi protokollin për punën e çerdheve

Qeveria ka miratuar një protokoll mbi mënyrën e funksionimit të kopshteve të fëmijëve pasi të merret një vendim për hapjen e tyre. Dezinfektimi i...

Vjeshta pritet të sjell ndotjen dhe vazhdimin e pandemisë

Vala e dytë e virusit korona pritet të ndodh në vjeshtë. Në këtë periudhe çdo herë ngritët edhe niveli i ndotjes së ajrit në...

Nga 35 rastet e reja me Kovid – 19, 22 janë nga Çairi, Buteli,...

Nga gjithsej 35 raste të reja të diagnostikuara me Kovid-19, sipas të dhënave të publikuara sot, 22 janë nga Shkupi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik,...

Mickoski: Kemi situatë më serioze se sa zënkat politike

Shëndeti para së gjithash, ka qenë fjalia që e thash në momentet kur është vendosur çështja për ndodhitë e rëndësishme politike dhe zgjedhjet që...