Nga 35 rastet e reja me Kovid – 19, 22 janë nga Çairi, Buteli,...

Nga gjithsej 35 raste të reja të diagnostikuara me Kovid-19, sipas të dhënave të publikuara sot, 22 janë nga Shkupi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik,...

Mickoski: Kemi situatë më serioze se sa zënkat politike

Shëndeti para së gjithash, ka qenë fjalia që e thash në momentet kur është vendosur çështja për ndodhitë e rëndësishme politike dhe zgjedhjet që...

Spasovski: Vazhdimi i gjendjes së jashtëzakonshme, në të mirë të qytetarëve

Kryeministri Oliver Spasovski, derisa arsyetoi kërkesën e qeverisë për vazhdimin egjendjes së jashtëzakonshme edhe për 14 ditë të tjera, tha se ky vendim është...

Pendarovski vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme edhe 14 ditë

Presidenti Stevo Pendarovski ka njoftuar se prej neser do të vazhdojë edhe për 14 ditë gjendjn e jashtëzakonshme, njofton Gazeta Lajm. Pas mbledhjes së...

Covid-19, 5 të vdekur dhe 35 të infektuar

5 pacientë kanë ndërruar jetë dhe 35 raste të reja me Virusin Korona u shënuan gjatë 24 orëve të fundit në vend. 4 të...

Shaqir Fetahu prej sot drejton “timonin” e BFI-së

Ushtruesi detyrës Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni reis Ulema Shaqir Fetahu nga sot zyrtarisht udhëheq institucionin. Në deklaratë për media Fetahu theksoi...

Bexheti: Mosrespektimi i masave do të shkaktojnë pasoja afatgjate

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, njoftoi sot se numrat e të infektuarve me Kovid-19, gjithsejtë 41 paraqes shqetësim të madh. Ai ftoi...

Qeveria miratoi protokollin për regjistrim në shkolla

Qeveria ka miratuar Protokollin për përcaktimin e procedurës për regjistrimin e nxënësve në klasën e parë në shkollat fillore, Protokollin për veprim në shkollat...

MPB: 562 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë shtetin 264 personave u janë dhënë vendime për izolim, derisa 52 të tjerë kanë firmosur deklarata për vetizolim. Nga...

Reisi i ri dha deklaratë nga selia e BFI-së

Ushtruesi i detyrës Reis Shaqir ef. Fetahu para pak çastesh e dha një deklaratë për media para selisë së Bashkësisë Fetare Islame. Ja deklarata e...