Këshilli për Siguri sot vendos për gjendjen e jashtëzakonshme në Maqedoni

Këshilli për Siguri sot në do të vendosë për vazhdimin eventual të gjendjes së jashtëzakonshme. Sot është dita e fundit e gjendjes së jashtëzakonshme, ndërsa...

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 25 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Pasdite do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm...

Presione politike ndaj Gjykatës së Apelit që të mos lirohet Feta Halimi!?

Burime shqiptare në gjyqësorin në Shkup kanë thënë se Gjykata e Apelit po përballet me presione të ashpra që të mos lirohet Feta Halimi,...

Zv/kryeministrja maqedonase fotografohet me emblemë të UÇK-së

Zëvendëskryeministrja e Maqedonisë së Veriut njëherazi edhe Ministre e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa këtë të premte është fotografuar me emblemën e UÇK-së në prapavijë, gjatë...

Pas shkarkimit, Sulejman Rexhepi jep dorëheqje nga kreu i BFI-së

Përmes një komunikate drejtuar besimtarëve myslimanë, ish kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi bën të ditur se dorëhiqet nga posti të cilin e mbajti për...

Dehari: Të jemi të kujdesshëm pas lehtësimit të masave

Pas informacionit për rastin e parë rezident në komunën e Kërçovës me koronavirus, i cili është publikuar nga kryetari i komunës Fatmir Dehari, pasdite...

Në bashkëpunim me UNICEF-in janë furnizuar respiratorë të ri për shëndetësinë publike

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot mori pjesë në pranim dorëzimin e respiratorëve të rinj, të siguruara në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it në...

Bisedë telefonike e presidentit Pendarovski me papa Françeskun

Presidenti Stevo Pendarovski sot realizoi bisedë telefonike me kreun e Kishës Katolike, papa Françeskun, me çka shprehu keqardhje që për shkak të pandemisë së...

Pronarët e kafeneve dhe restoranteve të Kërçovës kundër protokolleve të punës së qeverisë

Pronarët e kafeneve dhe restoranteve në Kërçovë janë të pakënaqur nga shpallja e protokolleve të punës nga ana e qeverisë dhe kanë marrë iniciativë...

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët & Alternativa i intensifikojnë aktivitetet

Në ditët kur po pritet rënia e pandemisë dhe derisa flitet për datën e zgjedhjeve, sot një delegacion i Aleancës për Shqiptarët, i kryesuar...