Hazbi Lika në ASH? Partia nuk e thotë troç! (VIDEO)

Zërat se Hazbi Lika, ish zv/kryeministri dhe ish-deputeti i BDI-së bashkë me një pjesë të ish-komandatëve dhe ushtarëve të UÇK-së kanë kaluar në...

Qeveria ta ndryshojë protokollin! “Askush s’mund të kërkojë letërnjoftime në lokale”

Të gjithë jemi duke parë se si në tavolina të lokaleve nuk janë duke u ulur vetëm nga dy miq, por edhe nga tre...

Nuk do të shpejtohet me hapjen e kopshteve

Lidhur me fillimin me punë të kopshteve do të ruhet plani dinamik që tani më është konfirmuar së bashku me Ministrinë e Punës dhe...

Zaev: Çulevi fajtor për rritjen e numrit të të infektuarve

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, arsyen për rritjen e numrit të të infektuarve e sheh te ministri i brendshëm Naqe Çulev dhe lideri i...

Ministri Ismaili ka një lajm të mirë për artistët, ja nga sa mjete do...

Të nderuar, Më lejoni t'ju informoj se Ministria e Kulturës dhe unë si Ministër, në këtë kohë kur e gjithë bota po përballet me pasojat...

Ali Ahmeti: Çdo qytetarë duhet të ndihet krenar kur sheh aeroplanët e NATO-s në...

“Të gjithë sot pamë në qiell fuqinë që përfituam prej anëtarësimit në NATO. Avionët amerikanë fluturuan mbi Shkup në koordinim me forcat e vendit për...

Ka ndërruar jetë fëmiu që u dërgua me aeroplan nga Shkupi në Cyrih

Fëmija që u soll nga Maqedonia e Veriut në Zvicër për trajtim nga koronavirusi, ka humbur betejën me sëmundjen. Ajo ishte nga Kantoni i...

Ministri Çulev kërkon nga PTHP të hetojë nëse ka shkelje të ligjeve në ASK

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev kumtoi se deri tek Prokuroria Themelore Publike ka dorëzuar parashtresë përkatëse lidhur me rastin për të cilin...

Zhbogar: Shpresojmë se deri në fund të vitit do të fillojnë negociatat me BE-në

Reformat e vazhdueshme dhe rezultatet e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të kontribuojnë për progresin e vendit. Bashkimi Evropian së shpejti do ta...