Mbajtja e maskës bëhet e detyrueshme në shumë pjesë të Parisit

Autoritetet franceze vendosën masën e mbajtjes së detyrueshme të maskës në shumë pjesë të Parisit, pas një rritje të numrit të të infektuarve me...

Jep dorëheqje ministri libanez i Mjedisit

Ministri libanez i Mjedisit, Damianos Kattar ka paraqitur dorëheqjen duke u bërë ministri i dytë i qeverisë që u largua që pas shpërthimit shkatërrimtar...

Donatorët ndërkombëtarë premtojnë ndihmë pas shpërthimit në Bejrut

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se Libanit i duhen afro 117 milionë dollarë ndihmë urgjente pas shpërthimit në portin e qytetit më 4 gusht, nga...

FMN i vë kushte Libanit për ndihmat: Zbatoni reformat dhe përfitoni miliardat

Libani duhet të kryejë reforma urgjente fiskale në mënyrë që të mund të futet në fondet e ndihmës, deklaroi Fondi Monetar Ndërkombëtar pas një...

Rritet numri i vdekjeve nga koronavirusi në Australi

Australia ka regjistruar ditën e saj me më së shumti vdekje nga koronavirusi, pasi situata epidemiologjike është përkeqësuar në Melburn. Shteti Viktoria – kryeqytet i...

Indi, 64 mijë raste të reja me koronavirus

Shoqata e mjekëve të Indisë ka bërë të ditur se 196 mjekë kanë vdekur nga Covid-19, ndërsa në një letër të hapur drejtuar kryeministrit...

Lukashenko fiton zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi

Presidenti bjellorus, Aleksander Lukashenko fitoi 80,23% të votave në zgjedhjet presidenciale të vendit, ndërsa rivalja e tij kryesore fitoi 9,9%, sipas rezultateve paraprake. Kandidatja e...

Britani, rritet papunësia për shkak të Covid-19

Numri i kompanive britanike, të cilat e kanë zvogëluar numrin e të punësuarve në qershor, ka qenë pesë herë më i madh se muajin...

Vendet arabe mbështesin zgjatjen e sanksioneve ndaj Iranit

Këshilli për Bashkëpunim i Gjirit përmes një letre dërguar në Kombet e Bashkuara, ka dhënë pëlqimin për një zgjatje të embargos së armëve ndaj...

Për 24 orë, mbi 270 mijë raste të reja me Covid-19 në mbarë globin

Më shumë se 273.550 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar sot në botë, dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve ka tejkaluar 19.46...

Opinione