SHBA, teste gjaku për të identifikuar personat me imunitet ndaj COVID-19

Studiuesit thonë se personat që cilët kanë fituar imunitet ndaj sëmundjes, mund të jenë ndër të parët që mund t’i kthehen jetës normale. Aktualisht...

Si po përdor Rusia teknologji autoritare për të luftuar koronavirusin

Pandemia e COVID-19 tani po u jep autoriteteve ruse një mundësi për të provuar fuqitë dhe teknologjinë e re. Mbrojtësit e privatësisë dhe fjalës...

Salvini vlerëson ndihmën e mjekëve shqiptarë

Ish-zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka përshëndetur dërgimin nga ana Shqipërisë të 30 mjekëve dhe infermierëve për t’u ardhur në ndihmë kolegëve të tyre,...

Trump nuk do të mbyllë Nju-Jorkun

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump vendosi se nuk ka nevojë për karantinë të Nju-Jorkut. Ai paraprakisht e paralajmëroi mundësinë për mbylljen e Nju-Jorkut dhe pjesë...

Plaku 101 vjeçar shërohet nga Covid19

Një italian 101-vjeçar që mbijetoi nga pandemia e gripit spanjoll një shekull më parë, është shëruar me sukses nga koronavirusi i ri (COVID-19). Italiani, i...

Shkon në mbi 10 mijë numri i të prekurve me COVID-19 në Holandë

Ministria ka bërë të ditur të dielen se rreth 10.866 njerëz kanë rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri – 1,104 raste të reja të...

Britani e Madhe – 209 viktima të reja për 24 orë

209 njerëz të tjerë kanë vdekur në Mbretërinë e Bashkuar brenda 24 orësh si rezultat i koronavirusit, me një numër të përgjithshëm vdekjesh prej...

Si është jeta tani në Wuhan, vendin ku e ka origjinën koronavirusi

Qeveria kineze mbylli qytetin e banuar me 11 milionë njerëz në janar në një përpjekje për të ndaluar përhapjen e virusit, shkruan CNN. Wuhan, kryeqyteti...

Një mijë raste për 24 orë me COVID-19 në Zvicër

Gjithsej 257 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit – 22 persona shtesë që nga e shtuna, kur kur u kryen rreth 111,000 testime...

Trefishohet numri i pacientëve të shëruar

Numri i viktimave më i ulët se dje Sipas të dhënave nga Mbrojtja Civile në Itali, sot numri i të prekurve ka rënë ndjeshëm,...

Opinione