SHBA-ja premton mbi 17 milionë dollarë ndihmë për Libanin

Shtetet e Bashkuara kanë premtuar mbi 17 milionë dollarë ndihmë fillestare për Libanin, pas shpërthimit në portin e Bejrutit të martën, tha të premten...

Shkon në 154 numri i viktimave nga shpërthimi në Bejrut

Numri i të vdekurve nga shpërthimi në portin e Bejrutit ka shkuar në 154, njoftoi ministri i Shëndetësisë në Liban, Hamad Hassan. Hassan tha se...

Spahn: Sistemi shëndetësorë i Gjermanisë vazhdon të jetë stabil

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn theksoi se Gjermania nuk e ka tejkaluar “pragun kritik”, për shkak të numrit të pacientëve të rinj me...

Covid-19, masa të reja në disa vende evropiane

Duke filluar nga data 8 gusht, Gjermania vendosi që banorët, të cilët kthehen nga zonat e caktuara të rrezikut, të testohen për koronavirusin e...

OKB ndan 9 milion dollarë për spitalet e Bejrutit

Organizata e Kombeve të Bashkuara menjëherë do të financojë me 9 milion dollarë spitalet e Bejrutit, për të ndihmuar në adresimin e nevojave të...

Brazil, 356 milion dollarë për vaksinën kundër koronavirusit

Presidenti brazilian Zhair Bolsonar ka dhënë dekret i cili parashikon të ndahen 356 milion dollarë për blerjen dhe prodhim e vaksinën potenciale kundër koronavirusit...

Koronavirusi në SHBA, mbi 2 mijë të vdekur brenda 24 orëve

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 2,000 vdekje të shkaktuara nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Herën e fundit që...

SHBA: Mbi 2 mijë të vdekur nga koronavirusi, brenda 24 orëve

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 2,000 vdekje të shkaktuara nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Herën e fundit që...

Trump: Kompanitë amerikane duhet t’i japin fund lidhjeve me TikTok dhe WeChat

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar urdhra ekzekutivë që shënjestrojnë TikTok dhe WeChat, dy nga aplikacionet më të mëdha të Kinës. Në...

SHBA-ja e quan Iranin si “sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit”

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara (OKB) e quajti Iranin "sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit". Javën e ardhshme, Shtetet e Bashkuara po planifikojnë...

Opinione