Po ç’deshte mor Grenell burri?!

„Qeveria 32“ e Republikës së Kosovës në krye me Albi Kurtin dhe LVV e përkrahur edhe nga Vjosa Osmani dhe dy djelmoshat e guximshëm...

Isa Mustafa, tërë jetën veprove në shërbim të serbosllavisë e kundër shqiptarëve

Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani *Përse kërkon sebepe gjithmonë kur Kosova dhe shqiptarët ishin në derexhe të vdekjes,e bën sepse paguhet nga qarqet serbo-ruse. Nga 700 shembuj,...

Covid 19 dhe masat e veçanta të Suedisë!

Silvana Begaj Ekonomia është e ndërlidhur ngushtë me psikologjinë. Sot në këtë kohë të një pandemie të papritur bizneset, investitorët kanë shtypur opsionin pausë dhe...

Institucionet fasadë të Maqedonisë së Veriut

Shkruan: Faton Halili Maqedonia si shtet i themeluar në vitin 1991 ja ka dalë në mënyrë briliante të themelojë institucione fasadë ku që nga atëherë...

Sulejmani: Kufizimi i lëvizjes, po e ndihmon përhapjen e virusit

Besnik T. Sulejmani - A thua masat shum rigoroze po e izolojnë, apo po e ndihmojnë zgjerimin e virusit COVID 19! - Pse Maqesonia e...

Bujar Osmani i posedon të gjitha tiparet e Ali Ahmetit për të qenë kryetar...

Shkruan: Ylber Pilku Nuk e di si e keni kuptuar ju, por një tekst promotiv për Bujar Omanin, të botuar mes tjerash edhe në Lajm...

Uashingtoni manipulon në Ballkan teksa flakët e COVID-it përfshijnë botën

James W. Pardew (Diplomat amerikan, i dërguari special i Departamentit të Shtetit Amerikan gjatë krizës së vitit 2001 në Maqedoni dhe garantuesi i Marrëveshjes Kornizë...

Kumanovarët me të drejtë të shqetësuar!

Bashkim Murtezi Masat e sotme të ndërmarra dhe gjithë ajo çka po ndodhë në vazhdimësi në Kumanovë, qytetarëve të Kumanovës dhe më gjërë u jepë...

87 veta në 6 dhoma! Të burgosurit në burgun e Tetovës në kohë pandemie!

Gjyla Çeliku 87 veta në 6 dhoma dhe përjetojnë vdekje për së gjalli! Nese janë të dënuar, duhet të vuajnë dënimin, por jo higjienën dhe...

Rendi i ri botëror dhe lirimi i njerëzimit nga kthetrat e krimit

Me rendin e ri botërore të shfaqur në horizont synohet fundi i robërisë fizike, materiale dhe mendore të njerëzimit. Ky është proces i pashmangshëm...

Opinione