Klasa politike dhe përgjegjësia politike

Xhelal Zejenli Një udhëheqës politikë duhet të dijë se politikani i suksesshëm nuk duhet të jetë mendjemadh, megaloman, arrogant dhe...

Komploti Mustafa-Thaçi, në rrëzimin e Qeverisë Kurti!

Shkruan: Medai Shaholli Shqiptarët e Iliridës dhe më gjerë në trojet shqiptare nuk kanë sesi të qëndrojnë neutral përballë zhvillimeve të fundit politike në Kosovë...

Problemet e qeverisë së Albinit, mësim për shqiptarët e Maqedonisë: Goditni fuqishëm strukturat e...

Vjollca Hoti Albini, Vjosa dhe Vetëvendosja janë fituesit më të mëdhenj në këtë situatë. Pas kësaj rënie të qeverisë, ata do të ngriten më...

Ish i burgosuri politik nga Kumanova: Albin e Vjosa, na prini ta ndajmë egjrën...

Nuredin Xhemaili (Covid19,do jet më e lehtë se egjra që ka koh që e gëlltisim me bukë!) Mateu 13:25 «Kur njerëzit po flinin, erdhi...

Diçka për servilizmin…

Naser SAHITI Shumë filozofë kanë shkruar për servilizmin, por burim kryesor për këtë dukuri është padyshim Makiaveli. Ai ishte një filozof nga Firence e Italisë,...

Profesori kumanovar nga mërgimi: 32 bij dhe bija të Kosovës, mbrëmë ia zbardhën fytyrën...

Xhafer Ymeri, Kumanovë-Basel Ju, 32 të zgjedhurat dhe të zgjedhurit në Kuvendin e Republikës së Kosovës gjatë tërë ditës së kobshme dhe të turpshme ...

Albin Kurti dhe Hasan Prishtina

U ngjall nga idealistët. U ruajt nga rastet. U vra nga politikanët. Faik Konica Është shkrimi i dytë që po e nis me thënien e kryediplomatit shqiptar Faik...

Një oreks politik që i duhej kursyer Kosovës

Gëzim Podgorica E rrëzuan Qeverinë në Kosovë. Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi, pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në...

“A jepet mbretëresha për kali”, ose si po e shkatërron Isa LDK-në, për hesap...

Vjosa Ramabaja Isa Mustafa ndoshta edhe mund të ja arrijë qëllimit për ta rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit. Në bashkëpunim me PDK-në dhe partitë...

Të shkarkohet Isa Mustafa nga kreu i LDK-së, të zgjedhet Vjosa Osmani!

Dr.Vjosa Osmani N/Kryetare e LDK-së Kryetare e Parllamentit tê Republikës së Kosovës. E pathyeshme E pakoruptueshme E fjalës E besës E pakompromis kur bëhet fjalë për Kosovën E para që gëzon...

Opinione