Ish-futbollisti mbledh 1 milion dollarë për ndërtimin e xhamisë në Spanjë

Sulmuesi veteran i klubit të futbollit Sevilla, Frederic Kanoute, ndihmoi në mbledhjen e 1 milion dollarëve për të ndërtuar një xhami në qytetin jugor...

Trajneri i Belgjikës: Reali mund t’ia fitojë Hazardit Topin e Artë

Trajneri i ekipit kombëtar të Belgjikës, Roberto Martinez, thotë se transferimi i Eden Hazardit në Real Madrid nga Chelsea bën që ai të jetë...

Foto nga apartamenti i ri luksoz i Pogbas në Miami

Ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba, shpeshherë udhëton në Miami, ku ndjek edhe ndeshjet e klubit ta basketbollist Miami Heat. Për t’i bërë këto...

Pjanic zhgënjen PSG-në, largohet nga Juve vetëm për Barçën

Paris Saint-Gemaini kishte shpresuar se do të arrijë t’i sigurojë shërbimet e Miralem Pjanicit për sezonin e ardhshëm. Megjithatë, mesfushori i Juventusit i ka...

Habibi në lot, lutje Allahut: Babai dhe më shumë se 20 familjarë, me koronavirus

I tronditur dukshëm, Habib Nurmagomedov (Khabib) postoi një video në Instagramin e tij në të cilin komentoi buletinin shëndetësor të babait të tij Abdulmanap. “Ditët...

PSG sfidon Realin e Madridit, tenton afrimin e Haaland!

Jo vetëm Reali i Madridit por edhe Paris Saint Germain interesohet për talentin e Dortmundit Erling Haaland. Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle Marca,...

Capello rrëfehet: Ronaldo sillte alkool në zhveshtoret e Bernabeut

Fabio Capello zbuloi se Ronaldo organizoi festa dhe solli alkool në dhomat e zhveshjes së Real Madridit, por e konsideron atë si talentin më...

Sllovenia zyrtarizon rikthimin e futbollit, buzëqesh Endri Çekiçi.

Sllovenia është shteti i radhës në Europë që i ka ndezur dritën jeshile futbollit. Federata ka gjetur akordin me autoritetet shtetërore dhe është zgjedhur...

UEFA u lehtëson punën Federatave, 25 maji nuk është afati i fundit për dorëzimin...

25 maji nuk është më afati i fundit që Federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA, kalendarin dhe datat e reja për...

Ronaldo arriti në bazën e Juventusit, sot do ta mbajë stërvitjen e parë

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo sot do të stërvitet me ekipin. Sipas gazetarit Romeo Agresti, portugezi tashmë ka mbërritur në bazën e Juventusit. Më 5 maj,...

Opinione