Skuadra e Superligës bën gati stadiumin për fillim të kampionatit

Ministria e Shëndetësisë në koordinim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik i kanë dhënë leje klubeve të Superligës së Kosovës të nisin stërvitjet. Kështu gjatë...

Drita e mirëpret vendimin për vazhdimin e kampionatit, sot grumbullon skuadrën

Skuadra e Dritës ka reaguar gjatë ditës së sotme për vendimin për vazhdimin e kampionatit. Gjilanasait kanë mirëpritur një vendim të tillë, duke nisur qysh...

”Messi është ëndrra e të gjithë, por nuk do të largohet nga Barcelona”

Ish-presidenti i Interit Massimo Moratti tha se Lionel Messi nuk do të largohet nga Barcelona. Messi ka qenë i lidhur me Interin pasi Moratti tha...

Barcelona s’duhet ta rikthejë Neymarin, thotë ish-sulmuesi brazilian

Ish-sulmuesi i Brazilit, Giovane Elber, thotë se Barcelona nuk duhet ta kthejë Neymarin në klub për shkak të vendimit të bashkatdhetarit të tij për...

Klubeve të futbollit në Kosovë u lejohen stërvitjet

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se që nga 18 maji, klubeve të futbollit u lejohen aktivitetet stërvitore. Drejtori i Departamentit për Informim në...

Çka solli Bundesliga, në kohën e pandemisë “Covid 19”

Stadiumet e zbrazura, publiku me figura të letrës, futbollistët në pankinë me distancë sociale dhe me maskë në fytyrë. Këto janë një pjesë e...

Inter: Asnjë i infektuar me koronavirus

Skuadra e Inter ka njoftuar se nuk ka të prekur me Covid-19. Stafi dhe lojtarët e Inter iu janë nënshtruar testeve për koroanvirus, dhe sot...

Bruce: Ne kemi nevojë për përgatitje të mjaftueshme

Trajneri i Newcastle Unitedit, Steve Bruce, thotë se ai do ta respektojë vendimin e seicilit lojtar që refuzon të luajë për shkak të frikës...

“Mourinho e krahason Muriqin me Diego Costan”

“Football London” shkruan se trajneri portugez i Tottenhamit, Jose Mourinho, me Vedat Muriqin ka gjetur tashmë një Diego Costa të ri. Mourinho po kërkon një...

Kroos shuan zërat për një largim nga Reali dhe paralajmëron pensionim të hershëm

Toni Kroos duket se dëshiron t’i varë atletet te Real Madridi. Ashtu si Zinedine Zidane, që i dha fund karrierës teksa ishte në super formë,...

Opinione